Senne Forum...

Jaki miałeś, miałaś dziś sen? opowiedz mi...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-02-10 21:23:18

SennaMara

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 6
Punktów :   

Rady jak zapamietać sen

Każdy człowiek ma co noc sny, nie każdy je zapamiętuje. Pamięć snów i zdawanie sobie sprawy z ich istnienia jest kluczowe do uzyskania świadomości we śnie.

Jedną z metod poprawiania sennej pamięci to prowadzenie dziennika snów. Przed snem koło łóżka połóż czysty zeszyt i długopis. Codziennie po przebudzeniu pozostań chwilę w łóżku z zamkniętymi oczami, próbując przypomnieć sobie jak najwięcej szczegółów ze snu. Później w zeszycie zapisz hasła-klucze ze wspomnień, bądź ułóż krótkie opowiadanie. Możesz zwrócić też uwagę na tzw. znaki snów – charakterystyczne, odrealnione momenty snu, dzięki którym można zorientować się, że się właśnie jest w fazie marzeń sennych (np. umiejętność latania, bądź rozmawianie ze zmarłymi). Co jakiś czas staraj się przed snem poprzeglądać dziennik, szukając powtarzających się elementów Twoich snów.

Na początku przypominanie sobie snów wymaga wysiłku i chwili zastanowienia, jednak z czasem pamięć snów staje się na tyle dobra, że możemy prowadzić regularną kronikę, pamiętając nawet po kilkanaście snów z jednej nocy.
------------------
info z wikipedii


A tak od siebie...
Słyszałam, że człowiek jest w stanie zapamiętać 20% snu.
Chyba tu chodzi o pamięć po przebudzeniu hmmm.... 

Offline

 

#2 2010-02-10 21:29:43

donfael

Jestem tu nowy

Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 2
Punktów :   

Re: Rady jak zapamietać sen

Ja tam mam najbardziej sny z naruto

Offline

 

#3 2010-02-10 21:41:37

SennaMara

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 6
Punktów :   

Re: Rady jak zapamietać sen

Tu jest ciekawa strona o zapamiętanych snach, uwiecznionych w piśmie i jako malunki, ale niestety po angielsku
http://worlddreambank.org/
pozdro

Offline

 

#4 2010-02-17 19:56:53

donfael

Jestem tu nowy

Zarejestrowany: 2010-02-10
Posty: 2
Punktów :   

Re: Rady jak zapamietać sen

ja bym mogła to przetłumaczyc

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.empiremt2.pun.pl www.ninjaway.pun.pl www.sigittariis.pun.pl www.wlzaoczni.pun.pl www.rap-gra.pun.pl